96 thoughts on “Homlokzati, grafitos, polisztirol akció

  1. kárpáti mariann

    könnyűszerkezetes házat építtetek.milyen vastag legyen külső szigetelése ?polisztirol hab vagy grafitos szigeteléssel kérjem?köszönöm
    tisztelettel kárpáti mariann

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Mariann!

      A grafitos lapnak a szigetelési képessége megközelítőleg 20%-al jobb, mint a sima polisztirolnak. A szükséges vastagságot csak energetikai méréssel tudják megállapítani, mert azt több tényező is befolyásolja.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  2. Flender Zoltán

    Tisztelt Cím!

    Érdeklődnék hogy van e arra tapasztaltuk, hogy szilikátbeton tégla falat lehet e szigetelni és ha iegn milyen anyaggal?
    Több helyen olvastam hogy ez az anyag nagyon kényes a páramozgás megszűnésére és hasonlóan viselkedik mint az agyag, magába tartja a nedvességet ami által a statikai tulajdonsága megváltozik.
    Sokan javasolták a kőzetgyapot szigetelést ami páraáteresztő, de nem tudom hogy ha dryvit hálós lezárás van akkor nem veszíti el a páraáteresztő képességét?

    Előre is köszönöm.

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Zoltán!

      A vakolható kőzetgyapotos rendszer alkalmazható, mely légáteresztő tulajdonsággal rendelkezik. Az üvegszövet háló ezt a tulajdonságát nem befolyásolja.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  3. koppányi lászló

    Kedves Zsuzsanna

    egy kb 1920 as években készült tégla építésű családi ház külső homlokzati szigetelésével kapcsolatosan szeretnék tanácsot kérni. Mit javasolnának melyik típusú szigetelést?
    A grafitos rendszereknek milyen előnye, illetve esetleges hátránya lehet ilyen típusú épület esetében
    segítségét előre is köszönöm

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves László!

      A tégla épület szigeteléséhez alkalmas a polisztirol a grafitos és a kőzetgyapotos rendszer használata is. A kőzetgyapotos szigetelés légáteresztő tulajdonsággal rendelkezik. A grafitos lapnak a normál polisztirolhoz képest a szigetelési képessége megközelítően 20%-al jobb. A rendszer kiválasztásánál figyelembe kell venni az épület állagát is.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  4. Hegedűs Tamás

    Kedves Címzett

    Érdeklődnék, hogy egy régi építésű vályog és vágyogtégyla építésű házat szeretnék leszigetelni. sajnos alapja nem a legjobb…. legjobb lennne lebontani és újat építeni de arra nincs pénzem. Érdeklődnék, hogy milyen szigetelést javasolnak? A nyílászárókat műanyag új ablakra cserélném.

    Köszönöm: Hegedűs Tamás

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Tamás!

      Vályogház homlokzatának szigetelésére a kőzetgyapotos rendszer használata javasolt légáteresztő tulajdonsága miatt.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  5. Fári Roland

    Kedves Zsuzsanna,

    Egy 5cm-es polisztirolhabos szigetelessel szigetelt házat vásaroltam, amely még nincs beszínezve. Szeretnék még további szigetelést felrakni, a kérdésem pedig az, hogy milyen típusú szigetelest javasolnak? Lehet akár grafitosat is, hogy ne növekedjen túlságosan a fal vastagsága?
    Válaszát elöre is köszönöm!

    Üdv.
    Fári Roland

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Roland!

      Alkalmazható a grafitos lap is, az előírt kivitelezés mellett. A grafitos lapot tűzőnapon tárolni tilos.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  6. Pethő Eszter

    Kedves Zsuzsanna!

    tetőtér beépítés előtt állunk. Újonnan készített tetőnk van, ahol a cserép alatt páraáteresztő fólia van és 20 cm-es a gerendák vastagsága. Rendelkezésünkre áll 5 cm vastagságú táblásított Poliuretán hab lemez, amit mindenképpen szeretnénk beépíteni a tető szigetelésébe. A kérdésem arra vonatkozna, hogy a fennmaradó 15 centimétert milyen típusú hőszigeteléssel lenne a legszerencsésebb kitölteni, illetve az, hogy milyen rétegrendet kellene használni (mivel úgy tudom, hogy a purhab szigetelés nem szívja magába a nedvességet és ezáltal nem is páraáteresztő)? Továbbá az érdekelne még, hogy purhab és a másik szigetelő anyag közé kell-e bármilyen elválasztást (páraáteresztő vagy záró fóliát) tenni?

    Segítségét előre is megköszönve,

    üdvözlettel:

    Pethő Eszter

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Eszter!

      A fennmaradó részhez szálas szigetelőanyag (ásványgyapot, kőzetgyapot) használata javasolt. A poliuretán lemez és a szigetelés közé nem kell fóliát elhelyezni.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  7. Jelinek Erika

    Üdvözlöm!
    Érdeklődni szeretnék, hogy ajánlható-e gázbeton falazóblokkból készült családi házra a grafitos szigetelő rendszer? A fenti akciós ár tartalmazza a kötelező kiegészítőket, színező anyagot stb?
    köszönettel: Jelinek Erika

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Erika!

      Alkalmazható a grafitos szigetelő rendszer is, de légáteresztő tulajdonsága miatt előnyösebb a kőzetgyapotos rendszer.
      Árajánlatkérését a szigatech@gmail.com email címre tudja átküldeni.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  8. Bàrsony Andrea

    Üdvözlöm! 50Nm-es hàznak a fele vagyis csak az egyik szoba alatt pince van de nincs szigetelve alulról ezért nagyon hideg.Régi épitésü hàz kis téglàs. Mit ajànl szigetelésre és a pince részröl javasolja? Az egész lakàst lehüti. Köszönettel: Andi

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Andrea!

      A pince mennyezetének szigetelését vakolható kőzetgyapottal tudják megoldani (ragasztás, dűbelezés, üvegszövetháló beágyazás), melynek légáteresztő tulajdonsága van.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  9. András

    Tisztelt Tanácsadó!

    Új építésű háznál gipszkarton mennyezet fölé a szarufák közé papírdarálék szigetelés kerülne 20 cm vastagon, elegendő ez? a szarufák tetejét burkolni is kellene valamivel (pl. osb) vagy ez nem szükséges? gondoltam arra is, hogy ha kevés a 20 cm akkor a tetejére fedés ként 10 cm. közetgyapot paplant terítenék, de ezt már nem fedném be semmivel.

    Működhet ez így?

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves András!

      A burkolás abban az esetben szükséges ha mérsékelten terhelhető felületet szeretnének elérni. A szigetelés hatékonyságát csak energetikai méréssel lehet megállapítani, mert az több tényező befolyásolja. A gipszkarton és a szigetelés közé párazáró fólia alkalmazása szükséges.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  10. Farkas Gábor

    Üdvözlöm!
    A szigetelendő ház Durisol falazóblokkokból van (ez cement k0tésű faforgács zsalukő, mely betonnal van kiöntve). Vakolva még nincs.
    12 cm-es EPS-80 szigetelést szeretnék tenni rá, mi a véleménye, alkalmas?

    Reply
  11. Pénzes Katalin

    Kedves Zsuzsanna!
    Külső szigetelés előtt állunk,hezitálunk a sima és a grafitos között. A jobb hőszigetelő képesség miatt hajlanánk a grafitos felé.Viszont olvastam, hogy a grafitos tűző napos felületen eldeformálódhat, kell ettől tartani? Nem szeretnénk,ha a drága felújítás után csúnya felületet kapnánk. Mire kell ügyelni a kivitelezés során?
    Köszönöm a válaszát előre is.

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Katalin!

      A grafitos lap fokozottan érzékeny a napsugárzásra, ezért tűző napon tárolni, vagy a kivitelezés során tűző napon hagyni szigorúan tilos, mert eldeformálódhat. Felragasztás után rövid időn belül szükséges az üvegszövetháló beágyazása.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  12. Katona Miklós

    Kedves Zsuzsanna!

    Katona Miklós vagyok.
    A következőkre keresem a válaszokat.
    Első: 1969-ben épült falazat b30-as téglából milyen vastagságú szigetelést igényel egy elavult vastagcsöves aluradiátoros gázfűtéses megoldásnál?
    Kettő: a b30-as nem szűkíti le teljesen a lehetőségeket mivel több gyártó is forgalmazott ezzel az elnevezéssel falazó elemet.Mennyi lehet ezeknek a falaknak a szigetelő képessége?
    Három: mi befolyásolja a külső vakolat eltávolítását és mi indokolja azt? Mekkora hőátbocsátás csökkenés nyerhető egy két centiméterrel nagyobb szigetelőlemez választásával?
    Négy: hogyan dönthetm el milyen szigetelőlemezt válasszak?

    Válaszait várva maradok tisztelettel!

    Katona Miklós

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Miklós!

      Legalább 14 cm-es szigetelés javasolt EPS80-as polisztirol rendszer esetén. Pontos méretet és várható hatékonyságot energetikai mérés alapján lehet meghatározni.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  13. Orosz Zsolt

    Üdv!

    Új építésnél a födémbe a gipszkarton fölé a gerendák közé milyen kőzetgyapot szigetelést ajánlana és milyen vastagságban! Knauf MPN37 és Rockwool multirock amit találtam nem tudom melyik lenne a jobb vagy egyáltalán jókat nézek e! Köszönettel: Orosz Zsolt

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Zsolt!

      Az MPN plusz táblás ásványgyapot. Mindkét termék alkalmas a fenti kivitelezésre, célszerű legalább 10 cm vastagságban alkalmazni. Pontos méretet csak energetikai mérés alapján lehet megadni.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  14. Csikai Attila

    Padlásomon szeretnék egy időszakosan járható hőszigetelést kialakítani a járófelületen. A padlás alatti szoba csak egy kb 20mm-es hajópadlóval van elválasztva. A padlás, annak tetősíkjaiban pedig egy gyenge, nem jól definiálható hőszigetelés van elhelyezve a cserepek és annak aládeszkázása alatt.
    Hogyan lehet költségtakarékosan egy ilyen időszakosan (csak karbantartásra) járható hőszigetelést kialakítani?
    Válaszukat előre is köszönöm!

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Attila!

      Párnafás szerkezet kialakításával szálas szigetelőanyag alkalmazása mellett vagy a járható padlás szigetelő lap használatával tud mérsékelten terhelhető felületet kialakítani.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  15. Major András

    Tisztelt Gál Zsuzsa !

    Korábban már volt szíves útbaigazítani,de sajátságos a helyzet: A faházam körbe van szigetelve grafitos polisztirol lappal és a padlás pedig üveggyapottal (a tetőn van párazáró fólia).A probléma hogy van egy toldalék szoba, aminek a padlásterébe nem lehet feljutni szigetelés céljából.. A szoba belmagassága is gond. Le-
    hetséges lenne 10 cm. grafitos polisztirol lemezt közvetlen a mennyezetre szerelni? Üdvözlettel: András

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves András!

      A grafitos polisztirol helyett, vakolható kőzetgyapot alkalmazása javasolt légáteresztő tulajdonsága miatt.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  16. don_peter

    Tisztelt Cím.
    Kisméretű téglából épült családi házhoz (~25cm falvastagság) milyen és mekkora méretű szigetelést ajánlanának?
    Üdvözlettel
    P

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Péter!

      Legalább 15 cm vastagságú EPS szigetelés alkalmazása javasolt, szükséges méretet csak energetikai mérés alapján lehet meghatározni.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  17. Balikó Dorottya

    Kedves Címzett,

    Panel lakás belső hőszigeteléséhez milyen fajtájú szigetelő anyagot ajánlanak?

    Üdvözlettel,

    Balikó Dorottya

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Dorottya!

      Beltéren történő szigeteléshez gipszkarton szerkezet készítése javasolt szálas szigetelőanyag alkalmazásával.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  18. Katona Péter

    Tisztelt Címzett!

    Érdeklődök, hogy egy vasvázas, trapézlemez szigetelésű garázs külső oldalára hány cm-es polisztirol táblát célszerű felragasztani,- majd erre rabic és nemesvakolat kerülne – hogy abból nyáron az autóval kiállva abban ne legyen túl magas a hőmérséklet. A tetőburkolat alá tennék még szigetelést természetesen. Köszönöm.

    Üdvözlettel,
    Katona Péter

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Péter!

      Legalább 14-15 cm vastagság célszerű, de a szükséges vastagságot csak energetikai mérés alapján lehet meghatározni, mert azt több tényező is befolyásolja.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Sándor!

      Faház szigeteléséhez elsősorban a kőzetgyapotos rendszer ajánlott légáteresztő tulajdonsága miatt.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  19. Ottlik tamás

    Üdvözlöm!
    Családi ház külső, oldalsó falain 5cm polisztirol szigetelés van hálózva vakolva és színezve tökéletes állapotban több mint 10 éve.kérdésem az lenne hogy erre lehet még másik (mondjuk 5cm-10cm) polisztirol szigetelést tenni vagy le kell szedni az előzőt?
    Köszönöm válaszát
    Üdv: O.T.

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Tamás!

      A meglévő szigetelést nem kell eltávolítani. A felület alapozása után kivitelezhető az újabb szigetelés, a dűbel kiválasztásánál figyelembe kell venni a már meglévő vastagságot.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  20. Zsirai Anna

    Kedves Szakértő!
    Érdeklődni szeretnék, hogy 2001-ben B38 téglából épült épülethez melyik fajta hőszigetelő rendszert és milyen vastagságban ajánlana? Köszönöm válaszát: Anna

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Anna!

      EPS80 polisztirolos szigetelésből legalább 12-15 cm vastagság javasolt. Pontos vastagságot csak energetikai mérés alapján lehet meghatározni.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  21. Turi Gábor

    Tisztelt Címzett!
    Vasbetongerendás kerámiabéléstettes készült födémet szeretnék utólagos hőszigeteléssel ellátni. A padláson nagyon körülményes és nehézkes megoldani. Van-e lehetőség alulról/belülről a mennyezetet szigetelni? Ha igen, akkor milyen anyag/technológia alkalmazása a legköltséghatékonyabb? A belmagasság 270 cm amit nem szeretnék 10-12 cm-el csökkenteni (maximum csak 4-6 cm-el).
    Köszönettel: T.Gábor

    Reply
  22. Benkő Péter

    Tisztelt szakértő!
    Érdeklődni szeretnék hogy, milyen vastagságú homlokzatiszigetelés lenne megfelelő gázszilikátból épített házam szigeteléséhez!
    Válaszát előre is köszönöm : Péter

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Péter!

      Legalább 12-15 cm vastagság javasolt, szükséges méretet csak energetikai mérés alapján lehet meghatározni, mert azt több tényező befolyásolja.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  23. Márton Emese

    Tisztelt szakértő!
    Angol mobilház fém oldalára szeretnénk grafitos hőszigetelő rendszert. AZ a kérdésem, hogy ragasztó szóba jöhet-e, vagy inkább csavarozzuk?
    Válaszát köszönöm!
    Márton Emese

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Emese!

      A ragasztás a felület zsírtalanítása után poliuretán ragasztóhabbal tudják megoldani, mellette ajánlott a mechanikus rögzítés is.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  24. Mutter Dávid

    Kedves Zsuzsanna!

    Érdeklődni szeretnék, hogy padlástér szigetelésére milyen vastagságban és milyen anyaggal érdemes szigetelni? Üveggyapot és kőzetgyapot is mehet? Továbbá alá milyen fóliát kéne rakni, páraáteresztőt? KB 100 m2 az alapterület, és abból 5-10 m2-t szeretnék pakolásra használni valamilyen dobogós módszerrel, maradt pár gerendám és hajópadlóm a szobák betonozásából.

    Köszönöm!

    Üdv Mutter Dávid

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Dávid!

      A födém szigeteléséhez szálas szigetelőanyag (ásvány- kőzetgyapot) javasolt legalább 15-20 cm vastagságban egy 0,039-es hővezetési tényezőjű termékből. Szükséges vastagságot csak energetikai mérés alapján lehet meghatározni, mert azt több tényező is befolyásolja.
      Árajánlatkérését a szigatech@gmail.com email címre tudja átküldeni.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  25. Szekeres Zoltán

    Kedves Zsuzsanna
    B30-as téglából 80-as években épült két szintes családi házról van szó, elég speciális tulajdonságokkal. 2000-ben készült egy hozzáépítés a legvastagabb nútféderes ytongból, ekkor beépítésre került egy addig nyitott emeleti terasz is, amelynek a padlója így elég hideg. Ráadásul ikerház egyik fele, a másikat nem tervezik szigetelni. Nehezítésként pedig még az is itt van, hogy a bejárati ajtó közvetlenül az oldalfal mellett van, így 5 cm-nél vastagabb szigetelést arra a falra nem lehet rakni mert belógna az ajtónyílásba. Van a teljes épület szigetelésére valami megoldás?
    Köszönettel

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Zoltán!

      A TSM Ceramic hőszigetelő bevonatot tudnánk ajánlani az épület szigetelésére.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  26. Dudás Gábor

    Üdvözlöm.
    Vályog falat szeretnék szigetelni a korábbi válaszokban láttam hogy kőzet gyapotot javasolnak a légáteresztő képessége miatt.A kérdésem arra irányul hogy bár a k.gyapot légáteresztő de a műgyantás nemes vakolat úgy is lezárja?
    Üdv. Gábor

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Gábor!

      A kőzetgyapotos rendszerhez légáteresztő vakolatot (szilikon) kell alkalmazni így megmarad a légáteresztő tulajdonsága.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  27. Motsilnik Tibor

    Kedves Zsuzsanna!

    Egy problémás kivitelezéssel kapcsolatban lenne kérdésem.
    A kivitelezőnk csupán az ősz közepén ér rá a homlokzati hőszigetelést megkezdeni nálunk (EPS grafit), így már nem tudja 100% bevállalni a fedő vakolást az időjárás lehetséges romlása miatt.

    A kérdésem az volna, hogy mennyire nyújt védelmet a két rétegű vakolat, első alapozó festékszerű rétege a téli hónapokan?
    Az üvegháló ágyazást követően azt magunk is fel tudjuk vinni hengerrel, de félünk hogy a téli hideg kárt tehet az elkészült szigetelésben, és tavasszal már nem tudják majd felvinni rá a szemcsés második réteget.

    Ön szerint kibírja a telet a vakolat alapozó réteggel? Ha igen, létezik színezett alapozó vakolat, amit festőengerrel fel tudunk vinni a felületre?

    Előre is köszönöm a választ!

    Tisztelettel,
    Motsilnik Tibor

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Tibor!

      A leírtak alapján a szigetelés elméleti szinten nem sérülhet. A teljes védelmet viszont csak a vakolat felhordása után kapja meg.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  28. Kis István

    Üdvözlöm!

    érdeklődnék hogy 10,5,3 cm eps 80 szigetelő laphoz milyen hosszú műanyag beütőszeges dűbelt használjak!? köszönöm a választ

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves István!

      Falfelülettől függően kell a dűbel hosszát kiválasztani, legalább 5 cm-t kell fognia a falba.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  29. Melinda Mészáros

    Üdvözlöm Zsuzsanna!
    Régi építésű házam fala kisméretű téglából épült, 47 cm vastag. Kérdésem, h grafitos szigetelésből mi az a legkisebb réteg, amit érdemes rárakni? A vastagság azért lényeges, mert a szomszédot és a gázcsöveket is figyelembe kell vennem. Válaszát nagyon köszönöm!
    M. Melinda

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Melinda!

      Legalább 10-12 cm vastagság ajánlott, pontos méretet csak energetikai mérés alapján lehet meghatározni, mert azt több tényező is befolyásolja.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  30. Sándorné Zsuzsi

    Kedves Zsuzsanna!
    Tud-e javasolni más hőszigetelő anyagot, mint az EPS, grafit vagy a kőzetgyapotos rendszerek? Van-e vakolattal megoldható hőszigetelési módszer? Házunk 1956-ban épült kisméretű téglából, férjem a fent említett szigetelési módszereket nem támogatja, ezért keresek valami alternatívát.
    Segítségét előre is nagyon szépen köszönöm,
    Üdvözlettel:
    Sándorné Zsuzsi

    Reply
  31. Rigó Péter

    Tisztelt Hölgyem / Uram!

    Homlokzatszigetelést követően a klíma konzol távtartókkal kerül rögzítésre. Képez-e hőhidat? Ha igen mi a megoldás, köszönöm!

    Reply
  32. Kántor Ágnes

    Kedves Zsuzsa!
    B 30-as 38cm vastag téglaház szigetelésére melyik anyagot ajánlja? Az ablakok most lettek cserélve 3 rétegű üvegre. A padláson 10 cm-es üveggyapot van.
    CAPTCHA

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Ágnes!

      Bármelyik homlokzati hőszigetelő rendszer alkalmazható, legalább 12-15 cm vastagság javasolt.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  33. Koncz Istvánné

    Kedves szakértő!

    Kb 25 évvel ezelőtt ytong téglából épült a házunk. Ennek homlokzati szigetelését szeretnénk megoldani. Két kérdésem van:
    - milyen szigetelő anyagot javasol és milyen vastagságban
    - 2-3 nméter területen lejött a vakolat.
    Vissza kell-e vakolni, vagy az összes vakolatot le kell-e verni, és ez utóbbi esetben vissza kell-e vakolni a teljes felületet?

    Tanácsait előre is köszönöm: Koncz Iné

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Asszonyom!

      A vakolatot a sérült részeken el kell távolítani, sérülés mértékétől függően célszerű javítani szigetelés előtt. Legalább 10-12 cm vastagságú szigetelés ajánlott akár EPS akár kőzetgyapotos rendszer is alkalmazható. Szükséges vastagságot csak energetikai mérés alapján lehet megadni, mert azt több tényező is befolyásolja.ű

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  34. Tahin László

    Kedves Zsuzsanna!

    Segítségét szeretném kérni külső szigetelés ügyében. Van egy lábatlani eternitpala házam, ami be van lambériázva. Illetve egy ikersejt téglából készült épület. A kettő össze van építve. Milyen anyagot használjak, illetve milyen vastagságban?
    Üdvözlettel: Tahin László

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves László!

      A kőzetgyapotos rendszer ajánlott légáteresztő tulajdonsága miatt, legalább 12-15 cm vastagságban. Szükséges vastagságot csak energetikai mérés alapján lehet meghatározni, mert azt több tényező befolyásolja.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Asszonyom!

      Az üveggyapoton nem lehet közlekedni, nem ad terhelhető felületet. Ennek eléréséhez párnafás szerkezet kialakítása szükséges.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  35. Péli Tibor István

    Kedves Hölgyem!

    Van egy alig tíz négyzetméteres különálló melléképületem, 25-ös blokktégla fallal(vakolással kb. 15 cm-es a falvastagság).Ezt szeretném leszigetelni, hogy kevesebbet kelljen fűteni benne, ugyanis sokat tartózkodom ott.Szeretném kérdezni Öntől, hogy milyen fajta hőszigetelőt javasolna és milyen vastagságút.Fontos szempont, hogy rágcsálók ne férhessenek hozzá, ugyanis van macskánk, de egerünk is sajnos.

    Előre is köszönöm segítségét!

    Üdvözlettel:

    Péli Tibor István

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves István!

      A grafitos polisztirolnak a legjobb a szigetelési képessége, viszont a kőzetgyapotba kevésbé megy bele a rágcsáló. Sajnos teljesen egyik esetben sem lehet kizárni a rágcsálókat. Legalább 12-15 cm vastagság ajánlott, szükséges méretet csak energetikai mérés alapján lehet meghatározni, mert azt több tényező befolyásolja.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  36. Tóth Mária

    Kedves szakértő! Szobám mennyezeténél a gerendák felülről OSB lappokkal vannak fedve. Most szigetelni szeretném, 12 cm lépésálló
    szálas szigetelő anyaggal, de nem zárnám le páraáteresztő fóli-ával. Lehet-e ezen néha járni, vagy szükséges még egy kemény takaró réteg, és ha igen, mi legyen (mert az OSB párazáró). Gipszkartonon ugy tudom nem terhelhető. előre is köszöni válaszát: Tóth Mária

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Mária!

      A lépésálló termékek önmagukban nem adnak terhelhető felületet, csak abban az esetben ha legalább 5-6 cm betonréteg kerül rá. Mérsékelt terhelés mellett párnafás szerkezet kialakítása szükséges.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  37. Kocsis Hajnal Gabriella

    Kedves Zsuzsanna! Márciusban kezdjük felújítani a házunkat,ami Kb.:1927-29 körül épült döngölt sár falazatú. Az EPS Open szigetelő anyagot ajánlották a külső fal szigetelésére mert ez pára áteresztő tulajdonságú. Valóban alkalmas ez az anyag ehhez a a falhoz? Nem lesz-e később penészedés vagy más egyéb rossz hatás ha leszigeteltetjük a házat? Válaszát előre is köszönöm!

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Gabriella!

      Az open rendszer alkalmas, vagy a kőzetgyapotos rendszer ajánlott légáteresztő tulajdonsága miatt.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  38. Zsárta Péter

    Kedves Zsuzsanna!

    Szigetelés előtt állunk és olyan kérdés merült fel, hogy lehet e más vastagságú szigetelés egy falon mint a többin? Régi építésű ház 40cm vastag B30-as falazattal. 12cm vastag eps szigetelésre gondoltam a homlokzatra a lábazatra pedig 6cm xps. Viszont a déli falnál fix fedett teraszunk van amiből sok helyet elvenne a 12cm szigetelés. Erre az oldalra lehetne e 8cm eps szigetelést tenni?

    Válaszát előre is köszönöm!

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Péter!

      Célszerű azonos vastagságot alkalmazni az esetleges hőhíd elkerülése miatt.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  39. Borbála Szuromi

    Kedves Zsuzsanna. Tanácsát szeretném kérni. Vásároltam egy lakást és a társas házban. A külső fal és a plafon találkozásánál penészes a fal. Most picit fel szeretnénk újítani. De kívülről csak pár év múlva fogja a társas ház. Belülről szeretnénk valahogy meg szüntetni. Nem be ázásnak tűnik,mert víz folyás nincsen. Pára,penészedésre gondolok. Belülről minél kisebb tér el vételével meg szeretném kérdezni mit tudna nekünk ajánlani? Köszönöm a válaszát!!! Üdvözlöm Borbála

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Borbála!

      A TSM Ceramic hőszigetelő bevonatot tudnánk ajánlani, vagy gipszkarton szerkezet készítése szálas szigetelőanyag alkalmazása mellett.
      Mindkét esetben a felületnek száraz és penész mentesnek kell lennie

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  40. Balogh-Ebner Márton

    Tisztelt cím!

    1936-ban, tömör falazótéglából épült házat szigetelnénk, sajnos az egyik fal telekhatár, tűzfal, így a vastagsággal “takarékoskodnunk” kell, ráadásul nem ez a tartófal, így csak 25 cm-es. A fal túl vékony, télen hideg, ezért a és a műanyag ablakok miatt penészedik is. A 15 cm-es grafitos szigetelőanyag megfelelő megoldás, vagy szűkséges, hogy szellőzzön és kőzetgyapotot kell felrakni?

    Köszönöm!

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Márton!

      Szakszerű kivitelezés mellett lehet alkalmazni a grafitos hőszigetelő rendszert is.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  41. Kalász András

    Tisztelt Szakértő!

    Vásároltunk egy házat, aminek falazata az alsó szinten vasbeton, a felső szintje terméskő és tégla. A fal vastagsága 50cm. Milyen típusú és vastagságú szigetelést javasol?

    Előre is köszönöm! András

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves András!

      Célszerű lenne a kőzetgyapotos szigetelés alkalmazása, legalább 10-12 cm vastagságban. Adott épületre szükséges termék és vastagság megadásához energetikai mérés szükséges, mert azt több tényező is befolyásolja.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply
  42. Tóth Tibor

    Kedves Zsuzsanna!
    60-as években épült,un.88-as téglából épült kockaházat szigetelnék 10cm EPS-sel.A régi vakolatot tégláig leverjük,alapozzuk. Falmagasság 3m,a szigetelést a fal melletti betonsávról indítanám 5 cm-es lábazati szigeteléssel. Kérdésem kell-e dűbelezni a10cm-es szigetelőlapot?
    Üdvözlettel. Tibor

    Reply
  43. Ágnes

    Kedves Zsuzsa!

    Szellőző rés hőszigetelésnél hogy biztosítható? Hőhidat szeretném elkerülni.Pogácsás módszert nem nagyon használják. 40 cm 2 szintes tégla ház, de alul vizesedik kicsit. Milyen anyagot ajánl?

    Reply
    1. Gál Zsuzsanna

      Kedves Ágnes!

      Lábazat szigeteléséhez XPS lap ajánlott zárt cellás szerkezete miatt, mely ellenáll a víznek és a fagynak.

      További Szép Napot!
      Gál Zsuzsanna

      Reply

MINDEN VÉLEMÉNY SZÁMÍT!

Email cím (nem tesszük közzé) A kötelezően kitöltendő mezőket * karakterrel jelöljük

*


három + = 7

A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>